Hírek

AktuálisKiállításokMegemlékezés a hősökről

2021.10.06.szerző: admin

Az 1848/49-es Forradalom és Szabadságharc mártírjaira emlékeztünk a mai napon.

A hagyományoknak megfelelően az ELTE Bolyai Gimnáziummal közösen tartotta iskolánk a megemlékezést a Bolyai Gimnáziumban. A prózai műsort a bolyais diákok adták elő, a zenével a mieink járultak hozzá a színvonalas műsorhoz. Az ünnepség végén Papp Tibor és Rápli Róbert igazgatók az udvar emlékfalán leleplezték az aradi hős, Nagysándor József domborművét, melyet volt szobrász diákunk, Radics Eliza készített.

11 éve él ez a nemes nagyomány a két gimnázium között, évente egy-egy új domborművel gyarapodik a 13 (a Pesten ugyancsak október 6-án kivégzett Batthyányi Lajos miniszterelnökkel együtt 14) aradi vértanúnak emléket állító fal. A domborművek mindegyikét tehetséges szobrász diákjaink készítik szaktanáraik irányításával.

(A fotókon a két igazgató és az alkotó látható a dombormű avatás pillanataiban.)

© Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium és Technikum – Minden jog fenntartva
A honlapon található szövegek, képek, videók és hang állományok felhasználásához az iskola előzetes engedélye szükséges.