A tagozaton tanítást vállaló művészek tanítás iránti elhivatottsága, szakmai felkészültsége és személyes példamutatása garantálja az eredményes, értékteremtő munkát. A kezdeti mostoha körülmények után Szombathely város vezetése egy pályázat segítségével új épületszárnyat építtetett a tagozat befogadására.
Az új műtermekben 2006 szeptemberétől „európai” körülmények között folyhat a szakképzés. Sikerült ISKOLÁT teremteni! Olyan szellemi közeg alakult ki, ami a tanár-diák, diák-diák és tanár-tanár közötti párbeszédet, együtt gondolkodást segíti. „Művészetis”-nek lenni, akár diákról vagy tanárról, zenészről vagy képzősről van szó, életre szóló kötődést jelent. „Művészetis”-nek lenni szemlélet és gondolkodásmód.
Diákjaink a 12. évfolyamig a közismereti és szakmai tárgyakat párhuzamosan tanulják, a 12. év végén érettségi vizsgáznak. Az érettségi bizonyítvány egyenértékű a gimnáziumi érettségi bizonyítvánnyal. A 13. évfolyam tisztán szakmai év, aminek végeztével szakmai vizsgát tesznek. Szakmától függetlenül mindenki részt vesz a következő alapozó tárgyi órákon: rajz, festés, mintázás, művészettörténet, kortárs művészeti környezet, ábrázoló geometria, szakmai ábrázolási gyakorlat. Jelenleg működő szakjaink: művészeti grafika, ötvös, textilműves/divatstílus és jelmeztervező, szobrász, festő.
Tagozatunkon, kerüljön bármelyik szakra is a diákunk, az a célunk, hogy a hozott képességeit fejlesszük. A problémalátó-feltáró látásmód fejlesztése és a problémamegoldó készség kialakítása alapfeltétele az alkotó képesség kialakulásának. Fontos, hogy az alkotó képesség az élet bármely területén hasznunkra válik, így a nem művész pályára kerülők is a választott területükön kiválóan teljesítenek. Tanítványaink jellemzően hazai vagy külföldi művészeti egyetemekre, főiskolákra kerülnek, de volt, aki csillagász, mérnök, vagy pszichológus lett, és vannak, akik a nálunk megszerzett szakmájukat gyakorolják.
Kemény, de szép és izgalmas munka vár azokra, akik bekerülnek iskolánkba. Azoknak ajánlott, akik képesek kitartóan és elmélyülten foglalkozni egy-egy feladattal és nem elégszenek meg az első, vagy a legsablonosabb megoldással, akik szívesen részt vesznek abban a közös kalandban, amit művészetoktatásnak hívnak.
A képző-és iparművészeti tagozat képzéseiről további felvilágosítás Magyarósi Richárd igazgatóhelyettestől kérhető. Elérhetőségei: szhely.muveszeti.kepzo@gmail.com; +36 30 685 4686
Felvételi tájékoztató a 2025-26-os tanévre