Hírek

AktuálisKiállításokJapánban mutatkoztunk be

2021.11.11.szerző: admin

Egyedüli művészeti középiskolaként másodszor kaptunk meghívást a rangos Távol-keleti kiállításra.

November 7-én nyílt meg a Transformation International Medallich Projekt 2021 kiállítás az Oyama Town Museumban Japánban, melyre meghívták kiállítónak iskolánkat is. Mi vagyunk az egyetlen középfokú művészeti képzést nyújtó intézmény a rendezvényen, a többi kiálltó művészeti egyetem. Shinji Miyasaka adjunktus és tanítványai látványos 3D-s virtuális sétát készítettek a teljes kiállításról. A múzeum 2. emeletén találhatók diákjaink az alkotásai. Molnár Mercédesz tanárnő felkészítőként elmondta, hogy idén Kelemen Dóra és Radics Eliza (a tavalyi tanévben ötödéves) tanulóink a pandémia miatti digitális oktatás keretei közt, otthon valósították meg ötleteiket. (Mára mindkét lány A Pécsi Tudományegyetem Művészeti karának szobrász szakos hallgatója.) A téma idén a “transzformáció” volt. Az erre a fogalomra készített tárgyakat először a lengyel (toruni) egyetem képzőművészeti  kara mutatta be honlapján. Az intézmény adjunktusa, Sebastian Mikołajczak volt az, aki 13. alkalommal hívta életre ezt a sok ország hasonló érdeklődésű diákjait és tanárait összekötő online eseményt. A program második része a munkák kiállítása volt valódi megfogható formában Oyama város múzeumában, melyet a tavalyihoz hasonlóan ismét Shinji Miyasaka, a tsukubai egyetem adjunktusa szervezett. Noha a kiállítást élőben megtekinteni nem utaztak el, ízelítőt kaphattak arról, hogy a világ országainak különböző egyetemein hogy gondolkodtak a diákok az idei fogalomról – ezzel együtt a szobrászatról, plasztikáról.

A program megvalósításához itthon Molnár Mercédesz és Szántó István szaktanárok nyújtottak diákjainknak segítséget.

Link a kiállításhoz: https://my.matterport.com/show/?m=4kKHKfcxMp2

© Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium és Technikum – Minden jog fenntartva
A honlapon található szövegek, képek, videók és hang állományok felhasználásához az iskola előzetes engedélye szükséges.