Hírek

AktuálisKiállításokMegemlékezés

2020.11.06.szerző: admin

November 4-én, a Nemzeti Gyásznapon iskolánk a Szent Márton temetőben koszorúzott.

Balázs László gyöngyöshermáni születésű fiatalt Nagykanizsán érte a halálos lövés 1956 őszén (a forradalom évében oda járt középiskolába.) Több havi sikertelen kórházi kezelést követően 1957. februárjában vesztette életét Szombathelyen. Mindössze 16 éves volt, mondhatjuk: rosszkor volt rossz helyen.

Néhány éve Torjay Valter tanár úr fedezte fel Balázs László elhanyagolt sírját a Szent Márton temetőben. Nem kevés kutatómunkát követően a Szombathelyi Civil Kerekasztal és más szombathelyi és nagykanizsai civil szervezetek is felkarolták az ügyet. Végül iskolánk tanulóinak hathatós közreműködésével 2019-ben avatták fel a mártír fiatal kopjafáját sírja mellett. Ezzel párhuzamosan Nagykanizsán emléktáblát avattak Balázs László tiszteletére.
Idén november 4-én újra megkoszoroztuk a síremléket nagykanizsai civilekkel, a fotók ezen a megemlékezésen készültek.

A megemlékezésen nem csak Balázs László, hanem a forradalom minden áldozata előtt fejet hajtottunk.

Hírlevél

© Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium és Technikum – Minden jog fenntartva
A honlapon található szövegek, képek, videók és hang állományok felhasználásához az iskola előzetes engedélye szükséges.

Partner: Tuning Charts