A 2016/17-es tanév jelentősebb versenyeredményei

XIII. Országos Kodály Zoltán Szolfézs, Párosének és Népdaléneklési verseny

Tóth Renáta (11.z.) - Péter Zsigmond (12.z.) pároséneklés 3. helyezés

 Péter Zsigmond (12.z.) Különdíj

(Felkészítő tanárok: Szabó Mónika, Paulik Ákos)

 

V. országos Csembaló és Blockflöteverseny

Lajkó Ivett: I. korcsoport, 1. díj + Különdíj

Kardos Fanni: I. korcsoport, 2. díj

Kérges Dorottya: II. korcsoport, 1. díj

Pas Dominika: III. korcsoport, 3. díj

Hofbauer Virág: III. korcsoport, Különdíj

(Felkészítő tanár: Prehoffer Gábor)

 

XX. Országos Mintázásverseny

Kelemen Botond Levente 12/a osztály, 3. hely

Borcsányi Noémi Krisztina 12/a osztály, Különdíj

(Felkészítő tanárok: Molnár Mercédesz, Tóth Judit, Somogyi Tamás, Veres Gábor)

 

Nemzetközi Kenguru Matematika Verseny

Kovács Kamilla (12.z) megyei indulók között I. helyezés,

Lajkó Ivett (9.b) megyei indulók között III. helyezés

(Felkészítő tanár: Gáspár-Börzsönyi Ágnes)

 

V. Lav Mirski Nemzetközi Énekverseny, Eszék

Standi Szilvia (2/14.z.sz.), III. helyezés

(Felkészítő tanára: Magyar Szilvia)

 

Kék Duna Euromusic Nemzetközi Énekverseny, Dömsöd

Vesztergom Péter (1/13.zs.sz.) junior  musical kategória III. díj, junior pop kategória IV. díj

(Felkészítő tanár: Magyar Szilvia)

 

Országos Diákolimpia Döntő

Lelkes András 12/a, 3. hely kyokushin karate 75 kg junior

(Edző: dr. Bogdán Olivér)

Zolnai Fanni (10.b) ping-pong országos III. helyezés

(Edző: Zolnai Attila)

 

13. Vas-Film Vas megyei Függetlenfilm Fesztivál

Keresztes Ádám András 13/a, 3. helyezés etűd kategóriában

Baranyi Janka, Gombás Szonja, Németh Ingrid, Séfer Evelin, Varga Gábor (12/a) csapatban 3. helyezés etűd kategóriában

Szabados Petra, legígéretesebb animációs filmes díj

(Felkészítő tanárok: Horváth Tibor, Nagy Róbert, Vágvölgyi András)

 

Megyei Szépíró Verseny

Antal Daniella (12.a), III. díj

(Felkészítő tanára: Fűzfáné Csuti Borbála)

 

A 2015/16-os tanév jelentősebb versenyeredményei

XIV. Kertész Ottó Gordonka Emlékverseny- és Fesztivál

Kovács Lili - A zsűri dícsérete, kottajutalom (A zsűri a kiegyenlítetten magas színvonalra hivatkozva nem adott ki helyezéseket.) Felkészítő tanár: Pálkövi Ágnes. Hirschberg Henrik tanár úr korrepetitori különdíjat kapott.

 

IX. Országos Énekkari Verseny - Veszprém

Kamarakórus kategória - I. díj (felkészítő tanár. Paulik Ákos karnagy, közreműködő tanárok: Paulikné Kovács Judit zeneszerzőként, Rabiné Pék Marianna zongorakísérőként.)

 

Klasszikus Magánének Verseny - Veszprém

Barsi Dorottya - Különdíj (felkészítő tanára: Czeller Krisztina)

 

A Szép magyar beszéd verseny Vas megyei fordulója

Zolnai Fanni - 3. helyzés (szakközépiskolások kategóriában, felkészítő tanára Fűzfáné Csuti Borbála)

 

A 2014/15-ös tanév jelentősebb versenyeredményei

IV. Országos Gregor József Énekverseny - Székesfehérvár

Fürjes Anna - III. díj

Döntőbe jutott: Csóka Adrienn (felkészítő tanáruk: Czeller Krisztina, zongorakísérő: Müller Ilona) 

 

XVIII. Országos Mintázóverseny - Budapest

Varga Eszter - II. helyezés (felkészítő tanárai: Koller László, Somogyi Tamás, Veres Gábor.) 

 

VI. Országos Énekverseny - Budapest

Fürjes Anna - I. helyezés (felkészítő tanára: Czeller Krisztina)

 

XIV. Országos Oboa- és Fagottverseny - Veszprém

Arany Veronika (oboa) - III. helyezés (felkészítő tanára: Lakatos Mihály)

 

X. International Interpretative Competition for Wind Instruments Brno, 2015 

(Nemzetközi Kürtverseny - Brno, Csehország)

Hercz Balázs - III. helyezés (felkészítő tanára: Kovács Róbert) 

 

XXIII. Országos Móra Ferenc Novellaelemző és Fogalmazási Verseny, Győr

Sümegh Anna - I. díj

 

XXI. Országos József Attila Mese-, Vers- és Novellaíró Pályázat

Sümegh Anna - Mese kategória: III. díj; Vers kategória: III. díj (felkészítő tanára: Tóthné Vanger Lívia)

Kedves Diákok, Szülők, Tisztelt Partnereink! Az iskola a nyári szünetben az alábbi napokon lesz nyitva: június 29-ig munkanapokon 7.30–tól 18.00 óráig; június 30-án 13.30-ig; július 3–6-ig 16.00 óráig; július 7-én 12.00 óráig; augusztus 22-től 24-ig naponta 18.00 óráig; augusztus 25-én 13.30-ig. A folytatáshoz lapozzon!

Szombathely minden évben elismerésben részesíti az országos tanulmányi versenyeken 1-3. helyezést elért 1-15. évfolyamon, nappali rendszerű képzésben részt vevő diákokat és felkészítő tanáraikat. Iskolánkból többen is elismerésben részesültek.

Az idei iskolai diáknap némileg militarista irányt vett, miután a Honvédség közreműködésével lehetőség nyílt arra, hogy a diákok lövészeten, akadályversenyen, repülőgép szimuláción, vagy éppen szellemi vetélkedőn vegyenek részt.