Idén is hozták a formát szobrász diákjaink

1. helyezés és Különdíj

Idén is iskolánk diákja hozta el az Országos Mintázásverseny első díját. 
A Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium által rendezett XXII. Országos Mintázásversenyen ezúttal Szalay Berta szobrásznövendékünk, illetve Deme Kevin grafikus szakos (!) tanulónk vett részt. A kétnapos (2019. április 4-5.), portrémintázásból és egy fogalomból kiinduló feladatból álló megmérettetésen Berta munkáját első helyezéssel és különdíjjal is jutalmazták. (Ez utóbbit az egri Eszterházy Károly Egyetem ajánlotta fel, mely a művészeti kar nemzetközi művésztelepén való részvétel.)
Kevin helyezést ugyan nem ért el, de az 5. legjobb eredménnyel végzett, és munkáját a zsűri elnöke is méltatta.
Gratulálunk a diákoknak és felkészítő tanáraiknak, (betűrend szerint) Molnár Mercédesznek, Somogyi Tamásnak és Veres Gábornak.

A fotók sorrendben: 1. Berta első helyezett portréja; 2. Berta kreatív feladata; 3. Kevin portréja; 4. A boldog szombathelyi versenyzők.

Kedves Diákok, Szülők! Iskolánkban 2019. április 24-én (szerdán) tanítás nélküli munkanap lesz, vagyis a tavaszi szünet utáni első tanítási nap: április 25. (csütörtök). A Lengyelországba készülő énekkarosok számára Paulik tanár úr útmutatása, próbarendje a mérvadó.

A Vas megyei Szépíró Versenyen, Kőszegen 2019. április 15-én iskolánk 11. évfolyamos diákjai szép sikereket értek el; Horváth Aliz 1,. Zoller Nóra 2., Derkics Vivien 3., Kelemen Dóra 5., Gárdonyi Ágnes 6. helyezett lett. Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáruknak, Fűzfáné Csuti Borbálának.

A Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium adott otthont a 2019, évi XXII. Országos Mintázásversenynek, amelyen diákjaink remekeltek; Szalay Berta első lett korcsoportjában és egy Különdíjat is kapott. Deme Kevin az 5. legmagasabb pontszámot érte el. Részletek: