Az országos énekkari verseny műsorát mutatják be

Főpróba koncert

Műsor:

- Hugo Distler: Vorspruch (A Mörike-kórusdalkönyvből)

- Jan Pieterszoon Sweelinck: Miserere – kettőskánon

- Henry Purcell: 3 kórustétel a Dido és Aeneas c. opera III. felvonásából

- Giacomo Carissimi: Peccavimus, Domine – zárókórus a Jónás c. oratóriumból

- Daróczi Bárdos Tamás: Szerettelek, kedveltelek… - mezőségi népdalszvit

Tisztelt Versenyzők! Befejeződtek XIV. Országos Alba Regia Kamarazene Verseny válogatói. Az utazó-versenybizottság döntése alapján az 50 pont és az 50 pont fölötti pontszámot elért versenyzők vehetnek részt a XIV. Országos Alba Regia Kamarazene Verseny székesfehérvári döntőjén. Részletek:

2019. március 14-én az 1848-49-es forradalom és szabadságharc ismeretlen sírokban nyugvó egyszerű honvédaira emlékeztek a Szent Márton temetőben. Torjay Valter tanár úr és iskolánk diákjai voltak a megemlékezés főszereplői.

A budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Solti Termében rendezték meg 2019. március 8-án a X. Országos Szakgimnáziumi Kórusversenyt, melyen iskolánk vegyeskara nagyszerűen helytállt és megosztott 1 helyezést ért el Paulik Ákos karnagy úr vezényletével. Gratulálunk a diákoknak és felkészítő tanáruknak.