Iskolánk művész-tanárának nyílt kiállítása a Kanizsaiban

Torjay-tárlat

2018. január 8-án délelőtt nyílt meg Torjay Valter kiállítása a fennállásának 100. évfordulóját ünneplő Kanizsai Dorottya Gimnázium folyosógalériáján. A 41 alkotásból álló tárlatot Módos Tibor igazgató úr és Nagy Tamás, a gimnázium rajz és médiaismeret tanára ajánlotta a fiataloknak.

A kiállításon szereplő képek többsége olajkép, monotípiák, tus- és szénrajzok kíséretében.

Torjay Valter 1981-ben az intézménybe érkező Vörös Ferenc rajztanár-festőművész biztatására kezdett komolyabban foglalkozni művészettel, majd 1988-ban diplomát szerzett a szombathelyi Tanárképző Főiskola rajz-történelem szakán. Művészettörténészi oklevelét az ELTE-n szerezte 2002-ben.

  

Fotók: Ferencz Eszter

A nyári szünetben az alábbi (szerdai) napokon lesz iskolánkban ügyeleti nap: 2018. július 11., 25., augusztus 8., 22. E napokon 8.00 órától 13.00 óráig lehetséges az ügyintézés.

Tisztelt Érdeklődők! A Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium képző- és iparművészeti tagozata, valamint a mozgókép- és animációkészítő szak a nagy érdeklődésre való tekintettel 2018. augusztus 29-én 8:30 órai kezdéssel pótló pályaalkalmassági felvételi vizsgát hirdet.

Azon diákjaink számára, akik esetleg elégtelenre teljesítettek valamelyik tantárgyból, és nem szeretnének évet ismételni, 2018. augusztus 28-án (kedden) 8.00 órától lesz javítási lehetőség.